چشمه‌های آب معدنی استان اردبیل

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل، چشمه‌های آبگرم این استان واقع در شهر سرعین در ۲۰ کیلومتری شهر اردبیل است. در این شهر، ۸ چشمه آبگرم معدنی وجود دارد. چشمه‌های آبگرم برجلو و قینرجه در روستاهای برجلو و میجمیر در فاصله ۳۰ کیلومتری از شهر اردبیل قرار دارند، علاوه بر این چشمه‌های آب معدنی شابیل و قوتورسویی نیز در لاهرود قرار دارد، به غیر از این دو شهر ۱۲ چشمه آب معدنی دیگر در شهرهای دیگر استان از جمله گیوی، نیر و مشگین‌شهر وجود دارد.

سرعین یکی از شهرهای گردشگری استان اردبیل است. این شهر به علت چشمه‌ های آبگرم معدنی شهرت دارد و یکی از مناطق تفریحی و گردشگری زیبا در استان اردبیل است.

جلوه های زیبای مناطق نو ساخت را میتوان در این شهر به وضوح دید. یکی از جاذبه های این شهر در فصل تابستان آب هوای بسیار خنکی در شهر های مشگین شهر، سرعین ،اردبیل است که در وسط تابستان میتوان دمای هوای زیر ۱۵درجه ای را تجربه کرد. یکی از نکات با اهمیت در سرعین، مدیریت بهره برداری مجتمع تجاری، آب درمانی و … است که باعث شده به خصوص در زمستان شهر توریستی سرعین، مقصد هزاران گردشگر خارجی و ایرانی شده و مسافران معنای واقعی لذت طبیعت زمستانه کوه سبلان را با گرمای آبگرم معدنی گاومیش گلی را تجربه میکنند.